Захист бойлера. Рекомендації
Зміст
1. Запобіжний клапан.
2. Розширювальний бак.
3. Магнієвий анод.
4. ПЗВ / Диференціальний автомат
4 рекомендації від компанії ТеплоDim, які продовжать термін служби вашого бойлера, водонагрівача на роки.
Під час встановлення водонагрівача на трубі подавання холодної води обов'язково необхідно встановити зворотно-запобіжний клапан.
Функції зворотно-запобіжного клапана:
- Запобігає виходу води з водонагрівача назад в систему в разі відключення холодної води
- Запобігає збільшенню тиску у водонагрівачі. Надлишок тиску внаслідок нагріву скидається шляхом зливу зайвої кількості води через відвідний канал.
Для нормального функціонування зворотньо-запобіжного клапана необхідно самостійно проводити регулярні перевірки з метою видалення водного каменя й запобігання блокуванню клапана. Для цього необхідно кожні 14 днів відкривати вихід клапану, повернувши важіль або гайку клапану (залежно від його типу). Клапан функціонує нормально, якщо вода тече з вихідного отвору, коли вихід відкритий. У випадку, якщо існуюча система трубопроводу не дозволяє відводити воду, яка крапає, в каналізацію, необхідно встановити розширювальний бак на вхідному патрубку водонагрівача.
Використання розширювальних баків у системі водопостачання дає змогу отримати контрольоване подавання води з постійним тиском, що забезпечує стабільну безаварійну роботу сантехнічного обладнання. Вони встановлюються у випадках, коли необхідно виключити регулярне спрацювання запобіжного клапана, в силу тих чи інших причини. Як то: неможливість або складність облаштування дренажу, можливість перемерзання дренажу тощо.
РБ компенсують зміни об'єму рідини у межах допустимої мінімальної і максимальної температури, а також підтримують тиск в проектному діапазоні та гасять гідроудари. Монтуються між зворотнім клапаном і бойлером. Це необхідно, щоб при відкритті крану користувачеві поступала відразу гаряча вода. Допускається схема підключення розширювального бака до бойлера, на виході гарячої води. Функціональних відмінностей в роботі групи безпеки не буде. При цьому в СГВ спочатку поступатиме захолола вода з РБ, що не зовсім комфортно. Тиск повітря в камері гідроакумулятора має бути на 0,25 Бар вище, ніж показники робочого натиску в магістралі, або на 0,2 Бар в більше, ніж встановлений тиск на виході редуктору. встановлений тиск на виході редуктора.
В процесі розширення / стискання внутрішньої ємності водонагрівача, в процесі нагріву води, емаль, якою вона покрита, тріскається. Через що утворюються мікротріщини, які спонукають надмірне окислення сталевих стінок внутрішнього бака.
Захисний анод виконаний з магнієвого сплаву. Магній вступає у взаємодію з вільним киснем, розчиненим у воді, запобігаючи окислення сталі. Без застосування магнієвого анода в місцях появи мікротріщин емалі, вода контактує зі сталлю, що призводить до корозії бака.
Для спрощення перевірки та заміни магнієвого аноду, в процесі монтажу водонагрівача рекомендується залишити 400 мм вільного простору під водонагрівачем, або з боку, залежно від обраного типу встановлення.
У випадку відсутності заземлення, єдиний можливий варіант забезпечити електричну безпеку при користуванні бойлером – це установка ПЗВ чи диференційного автомату. Прилад ставиться окремо на водонагрівач або на загальне введення електропроводки.
Суть роботи пристроїв, якщо говорити коротко, полягає в наступному. Прилад встановлюється в розрив обох провідників (фази і нуля), по яких здійснюється електроживлення приміщень. За нормальних умов експлуатації струми, що протікають по фазному і нульовому провідникові рівні. Живлення залишається підключеним.
При виникненні струму витоку через один з дротів значення протікаючих струмів стануть різними. Облаштування захисного відключення або диференціальний автомат відключать обох провідників від споживача.
Для монтажу в житлових приміщеннях передбачена установка таких приладів відключення, які спрацьовують на струм витоку 30 мА, де спрацьовування приладів не дозволяє отримати електричний удар небезпечний для здоров’я.
- Вибір електричного котла для будинку чи то квартири є непростим завданням для більшості власників житла. Ця стаття розкриє всі ключові аспекти, які слід враховувати при виборі оптимального електричного котла для забезпечення комфортного та ефективного опалення.
- Вибір чавунного твердопаливного котла для будинку є непростим завданням для більшості власників житла, оскільки від цього в перспективі залежить ефективність опалення та гарячого водопостачання вашого будинку. Ця стаття розкриє всі ключові аспекти, які слід враховувати при виборі оптимального чавунного котла.